42
éve
Önnek legjobb építőanyag
kiválasztásában segítünk
Építőanyag kereső
Termékeink

Építőanyag választásban segítünk 4 lépésben:

Melyik építőanyagot keresi?
Segítünk 6-8 kérdéssel
Javasolunk 2-3 legjobbnak tűnőt
Együtt kiválasztjuk az Önnek legjobbat

A legjobb választással segíthetünk jól lakni?


Grafit Reflex

Glettanyagok

Glett, a legfinomabb vakolat

A glett a vakoláshoz használt vakolatok legfinomabb változata. Gletteléssel  festés és tapétázás előtt tudja a vakolt falfelület hibáit és felületi egyenetlenségeit kijavítani.

Repedésmentes, sima, könnyen tapétázható vagy festhető falfelületet szeretne kialakítani?

  • A glettanyagok nemcsak az egyenetlen falfelületek egyenetlenségeinek eltüntetéséhez használhatók, hanem a falon keletkezett lyukak és repedések kitöltésére is.
  • Ezek a glettanyagok gyorsan száradnak, könnyen felhordhatók a falfelületre és jól tapadnak.
  • Az előkészített sima falfelületet pedig könnyű lesz festeni vagy tapétázni.

Glettanyagok felhasználhatók

  • Régi és új falfelületek, mennyezetek hibáinak, egyenetlenségeinek eltüntetéséhez.
  • Habarcs és beton felületek javításához is.
  • Gipszkarton lapok festés előtti hézagolására, glettelésére is jól használhatók.

Vannak csak beltérben használható glettanyagok, és vannak beltérben és kültérben is használhatók.

Glettelés házilagosan vagy szakember által

Ha a felújítás, festés előtt csak néhány lyukat vagy repedést kell eltüntetni a falról, akkor ezt Ön is ki tudja javítani.

Ha viszont a fal kézi elsimítással érezhető vagy akár még szabad szemmel is látható egyenetlenségeit kell eltüntetni, akkor már nehezebb a feladata. Glettelési gyakorlat nélkül ehhez már nem biztos, hogy érdemes saját magának nekilátni.

Könnyen lehet, hogy rászánja az időt a glettelésre, azonban a fal egyenetlensége a glettelés után sem fog eltűnni. Egyszerűen azért, mert nem érzi azt, hogy pontosan hol, és milyen mértékben kell felhordani a felületre a glettet az egyenetlenség eltüntetéséhez.

Lyukak és repedések eltüntetése

A repedések környékéről a lazán álló, málló részeket el kell távolítani. Érdemes kitágítani a repedéseket, mégpedig azért, hogy a felvitt glettanyaggal teljesen fel tudja tölteni a repedést.

A málló részektől megtisztított repedéseket először nedvesítse be. Ezt követően pedig glettanyaggal töltse fel a repedéseket, és glettvassal nyomkodja be az anyagot a résekbe.

Mélyebb repedéseknél érdemes üvegszálas hézagerősítő szalagot belesimítani a repedésbe feltöltött glettanyagba az újbóli repedések megelőzéséért. A mély repedésbe helyezett hézagerősítő szalagot egy újabb glettréteg besimításával tegye láthatatlanná.

Érdemes a már elsimított glettanyagot nedves szívaccsal áttörölni, és újra elsimítani. Ezzel olyan sima falfelületet kaphat, amelyet nem szükséges csiszolni. Ha viszont a glett száradása után egyenetlen a felület, akkor ezt az egyenetlenséget csiszolással tüntetheti el.

Felületi egyenetlenség eltüntetése

A falfelület érezhető egyenetlensége esetén a málló részektől szintén meg kell takarítani a felületet. Ezt követően pedig az egyenetlen felület benedvesítése után a teljes felületet át kell glettelni.

Gletteléskor mindig a nedves résztől a száraz felé húzza glettvassal a glettanyagot. Majd a glettvasról szedje le a felesleges anyagot, és simítsa át teljesen a felhordott glettelt felületet. Hagyja száradni a glettelt felületet, majd a meghúzása után nedves szivaccsal nedvesítse be, és simítóval simítsa simára.

Fal teljes átglettelése

Ez már nagy gyakorlatot igénylő glettelő munka, ezért kellő gyakorlat nélkül ne kezdjen hozzá házilag. Inkább bízza gyakorlatott szakemberre a munkát.

Először alapgletteléssel a falban lévő lyukakat, repedéseket kell eltüntetni a korábbban már leírt módon. Ennek meghúzása után következhet az egyenetlen fal teljes átglettelése.

A teljes felület glettelésekor a felület nedvesítése után alulról felfelé haladva a teljes felületet hozza egyenes síkba. A gletteléskor nemcsak a felület simaságának elérésére kell figyelni, hanem a glettelt felület száradására is. Ugyanis a felhordott és meghúzott glettréteget szivacccsal át kell nedvesíteni, és véglegesen simára simítani. Miközben halad folyamatosan a felület teljes átglettelésével.

    
Dalos Építőanyag a médiában: