42
éve
Önnek legjobb építőanyag
kiválasztásában segítünk
Építőanyag kereső
Termékeink

Építőanyag választásban segítünk 4 lépésben:

Melyik építőanyagot keresi?
Segítünk 6-8 kérdéssel
Javasolunk 2-3 legjobbnak tűnőt
Együtt kiválasztjuk az Önnek legjobbat

A legjobb választással segíthetünk jól lakni?


Grafit Reflex

Hőszigetelő rendszerek

A hőszigetelő rendszerek közül melyik lesz az Önnek legjobb? Válassza ki a megfelelőt!

Kérjük, töltse ki az alábbi űrlapot.

Kattintson az „Ajánlatba teszem” gombra, és az Ön által megadott adatok alapján egy előzetes anyagszükségleti terv készül.

1. Hőszigetelő rendszer*
2. Hány cm vastag*
Kérjük először válasszon hőszigetelő rendszert!
3. Hány négyzetméter*
4. Vakolat színe

Színcsoportok

001
002
003
004
005
006
007
008
012
013
014
015
016
017
018
019
020
021
022
023
024
028
029
030
031
032
033
034
035
036
037
038
039
040
041
042
043
044
045
046
047
048
049
050
051
052
056
057
058
059
060
061
062
063
067
068
069
070
071
072
073
074
075
076
077
078
079
083
084
085
086
087
088
089
090
091
092
093
097
098
099
100
101
102
103
104
105
106
107
111
112
113
114
115
116
5. Kiegészítők választása
dübel  
kezdősín  
hálós élvédő  
6. Lábazati XPS szigetelés

   

 

Hőszigetelő rendszer homlokzatára

Baumit hőszigetelő rendszer 25 év garanciávalHomlokzati hőszigetelő rendszer beépítésével télen 30-40%-kal is csökkentheti fűtési költségét. A legmelegebb nyári napokon pedig az áramszámláját faraghatja le sok-sok forinttal.

Tudta, hogy háromszor annyi energiára van szüksége a hőmérséklet 1 fokkal való lehűtéséhez, mint az 1 fokkal való felfűtéshez? Mit jelent ez?

  • Azt, hogy a nyári 36-38 fokos kánikulai hőség 1 fokkal való lehűtése jóval többe kerül az áramszámlájában, mint a téli 1 fokkal való felfűtés a gázszámlában.

Rezsicsökkentő hőszigetelés új építéskor

A magas energiaárak miatt ma már Ön sem épít új családi házat homlokzati hőszigetelés nélkül.

  • A korszerű falazó anyagok egy része már önmagában is megfelelő hőszigetelést biztosít. Ezek a jó hőszigetelő képességű, üreges szerkezetű falazóanyagok nem igényelnek külön hőszigetelést.
  • Ha pedig a falazáshoz használt építőanyag hőszigetelése önmagában nem elegendő, akkor külső szigetelés beépítésére van szükség. A határoló falak külső oldali szigetelésére a kőzetgyapot és a polisztirol homlokzati hőszigetelő rendszerek használatosak. Mindkettőt használhatja új építéshez és meglévő családi háza utólagos hőszigetelésére is.

Homlokzati hőszigetelés utólag

Szigeteletlen családi házában a rezsi jelentős részét Ön is a gáz és villanyszámlára fizeti ki?

Kiszámolta már, hogy hőszigetelés nélküli családi házukban telente mennyibe kerül az utca fűtése?

  • Tudta, hogy családi házuk szigeteletlen homlokzati falai olyan drágán működtetett utcát fűtő hősugárzók, amelyek minden télen alaposan leapasztják a családi kasszájukat?
     
  • Családi háza utólagos hőszigetelésével jelentősen lefaraghatja a ház működtetésére fordított kiadásait.

Télen a fűtés kerül sokba, a nyári kánikulában pedig a légkondicionáló fogyaszt sok áramot.

  • Nyilván Önnek sem mindegy, hogy mennyit fizet novembertől márciusig a fűtésért. És az sem, hogy június-augusztusban pedig mennyibe kerül a légkondi működtetése.

A bejárati ajtók, a homlokzati nyílászárók és a tetőtér szigetelése mellett a homlokzati falak szigetelése fogja meghatározni, hogy mennyit kell fizetnie havonta otthona kellemes melegéért és elviselhető nyári hőmérsékletéért.

  • A homlokzati falfelület 80-100 m2 már egy átlagos méretű családi házban is. Sok régi építésű lakásban még ennél is nagyobb felületen szökhet ki a meleg megfelelő homlokzati hőszigetelés nélkül.

Otthona utólagos hőszigetelését tervezi? Milyen falazóanyagból építették családi házukat?

  • A falazóanyag típusától, és a beépítendő szigeteléstől függően akár 30-40%-os fűtési költség megtakarítással is számolhat a falak utólagos hőszigetelésével.
  • Silka mészhomok téglaA nyári klimatizálási költségekben még ennél is nagyobb mértékű megtakarítással tervezhet. Olyan jó hatékonyságú hőszigetelést is beépíthet akár, amellyel még a klimatizálás is feleslegessé válhat. Ehhez azonban nemcsak a homlokzat hőszigetelő képességét érdemes növelni. A klímatizálási költségeket leginkább a fal kimagasló hőtároló képessége csökkenti. A jó hőtároló képességű fal ugyanis megőrzi a lakás kellemesen hűvös klímáját a nyári kánikulában is, és nem melegszik át olyan könnyen. Ilyen kiváló hőtartó képességű falazóanyag a mészhomokból készített Silka tégla.
  • A homlokzat szigeteléssel együtt érdemes a nyílászárókat is energiatakarékos bejárati ajtókra és ablakokra cserélni a homlokzaton. Ezzel is jelentősen csökkenteni tudja a fűtési költségeket.

Homlokzat szigetelés beépítésével nagyobb biztonsággal és még pontosabban tudja tervezni az elkövetkező évtizedek rezsiköltségét.

Hogyan épül fel a homlokzati hőszigetelő rendszer?

1. Hőszigetelő lemez

A külső szigetelés megtakarítást biztosító eleme a hőszigetelő lemez, amely lehet

  1. páraáteresztő kőzetgyapot tábla,
  2. grafitos polisztirol szürke színben vagy pedig
  3. hagyományos EPS polisztirol lap a jól ismert fehér színben.

2. Ragasztó

A hőszigetelő lemezek rögzítéséhez használt ragasztó.

  • A hőszigetelő lapok rögzítéséhez használatos a kezdősín is.
  • Vastag (10 cm vagy efeletti) hőszigetelés esetén mindenképp szükséges a dűbelezés is.

3. Üvegszövetháló

4. Alapvakolat

5. Színező vakolat

Nagy színválasztékből kiválasztva a hőszigetelő lemez típusának megfelelően.

Utólagos homlokzati hőszigetelés vastagon megéri, egy határig

Utólagos hőszigetelésnél az egyik leggyakrabban elhangzó kérdés: „Milyen vastag hőszigetelő lemezt építsek be?”

Homlokzat szigetelés vastagsága 3 tényezőtől függ

  1. Milyen mértékű megtakarítást szeretne elérni családi háza utólagos szigetelésével. Ez a legfontosabb.
  2. Miből épült a fal? A ház falának anyaga is döntően meghatározza, hogy mennyibe kerül jelenleg a fűtés. Minél gyengébb a fal hőszigetelése, annál jobb szigetelésre van szükség a kívánt mértékű megtakarításhoz.
  3. Mivel hőszigetel? A kiválasztott hőszigetelő anyag fajtájától és minőségétől is függ a szükséges vastagság. Ugyanis hungarocell és hungarocell valamint kőzetgyapot és kőzetgyapot között is jelentős különbségek vannak a hőszigetelő képességben.

A kiválasztott szigetelőanyag minőségén és a szigetelés vastagságán nem érdemes spórolni, hisz az elkövetkező 3-5 évtized fűtési és klimatizálási költségeinek alakulásáról dönt a választáskor. Miért mondhatom ezt Önnek?

  • Azért, mert amit most, a homlokzat szigetelésekor megtakarítana a hőszigetelő alacsonyabb árában, azt sokszorosan fogja majd részletekben visszafizetni a havi fűtés és áramszámlákban. Természetesen fontos döntési szempont az is, hogy a jobb minőségű anyagból készült vastagabb szigetelő magasabb árát most kell megfizetni. Ezzel szemben az esetleges magasabb fűtési költségeket pedig később, havi részletekben. Ezek a magasabb összegű havi fűtésszámlák azonban minden egyes hónapban terhelni fogják a családi kasszát évtizedeken át.

A jobb minőségű hőszigetelőből vastagabban elkészített szigetelés magasabb anyagárát csak egyszer kell kifizetni.

Utána azonban 30, 40 vagy 50 évig is sokkal kevesebbet fizet majd havonta a fűtésért és a klímatizálásáért. Jelentősen, akár 40-50%-kal is alacsonyabb lehet a havi fűtésszámlája és a nyári áramszámlája. Ez pedig a téli hónapokban és június, július, augusztusban jelentős megtakarítás lehet a család költségvetésében.

Hőszigetelés vastagságát hogyan határozza meg?

A hőszigetelés optimális vastagságának a meghatározása nem is olyan könnyű. Hiszen minél nagyobb mértékű energia áremeléssel számol az elkövetkező évtizedekben, annál vastagabb szigetelést érdemes beépíteni. A hőszigetelés vastagságának meghatározását azonban nehezíti az, hogy nem tudja előre megtervezni az elkövetkező 3-5 évtizedben az energiaárak várható alakulását.

Az viszont biztos, hogy az energiaárak növekedésével egyre inkább megéri a vastagabb homlokzati hőszigetelés beépítése.

Austrotherm Grafit Reflex szigetelésA hőszigetelő lemez vastagságát azonban nem növelheti a végtelenségig. Ez persze nyilvánvaló. A szigetelés vastagságát csökkentheti magasabb hőszigetelő képességű szigetelő beépítésével.

  • Ennek talán legjellemzőbb példája a grafitos hőszigetelő lemezek beépítése. A Grafit Reflex lapok grafitos adalékanyaga 23%-kal alacsonyabb hővezetést biztosít, mint a hagyományos EPS szigetelő lapok. Ugyanolyan vastagságban beépítve kevesebbet kell fizetni a fűtésért, és több marad a család kasszájában minden hónapban.

Az energia magas ára, és az árak még várható további emelkedése miatt 10 cm-nél vékonyabb szigetelést ma már nem érdemes beépíteni a homlokzati fal külső szigetelésére.

Az utólagos illetve a kiegészítő külső hőszigetelés vastagsága természetesen alapvetően függ a falazat hőszigetelő képességétől.

A 70-es években népszerű B30-as téglából épült családi házak hőszigetelése kiegészítő szigetelés nélkül a mai magas fűtési költségek mellett nagyon alacsony. Ezt a B30-as téglából épült szigeteletlen családi házak borsos összegű havi fűtési számláinak rendszeres fizetése nélkül sem nehéz belátni.

  • Éppen ezért a 2018. január elsejétől érvényes szabályozás szerint az újonnan épült házaknál a homlokzati falak hővezetési tényezőjének már legalább 0,24 W/m2K-nak kell lenni.
  • Nem titok azonban az sem, hogy a szakemberek a téli fűtésre és a nyári hűtésre használt energia árának várható további emelkedése miatt sokkal inkább a 0,17 W/m2K értéket javasolják elérni. És ezt az ajánlást nemcsak új épületek építésekor, hanem a meglévők utólagos szigetelésekor is érdemes figyelembe venni. A szakemberek több évtizedes tapasztalatuk alapján javasolják a jobb hőszigetelést.

Márpedig ezeket a rendeletben előírt, illetve javasolt kívánatos értékeket a B30-as téglából épült falaknál csak a kőzetgyapot vagy hungarocell (polisztirol) táblák utólagos beépítésével tudja elérni.

Szeretné tudni, hogy milyen vastag utólagos szigetelésre van szüksége?

Az utólagos hőszigetelésnél 10 családi házból 7-8 házat hungarocellel szigetelnek. A hungarocell népszerűségét elsősorban kedvező árának köszönheti.

  • A 2018-tól érvényes szabályzatban meghatározott 0,24-es értéket a hagyományos, fehér színű hungarocellből legalább 14 cm vastag utólagos szigeteléssel tudja biztosítani. A hagyományos polisztirolnál jobb hőszigetelő képességű grafitos hungarocellből pedig legalább 10 cm vastag szigetelésre lesz szüksége.

A kívánatos 0,17-es érték eléréséhez még vastagabb szigetelésre van szüksége.

  • Mégpedig 22 cm vastag fehér színű polisztirolra.
  • Grafitosból pedig legalább 16 cm vastagra van szüksége.

B30-as téglából épült családi háza falán ez utóbbi vastagságú utólagos szigetelés már biztosítja a téli fűtés és a nyári klimatizálás költségének jelentős megtakarítását. Persze igazán csak akkor, ha a bejárati ajtók és ablakok is hőszigeteltek. Éppen ezért a ház utólagos szigetelésének elvégzése előtt érdemes hőszigeteltre cserélni a nyílászárókat is.

Ha még többet szeretne megtudni arról, hogy a rezsi csökkentéséért milyen vastagságban szigetelje házát, akkor olvassa el erről írt cikkünket.

A fűtési költségeket lefaragó hőszigetelő rendszerbe csak egyszer kell beruházni. Utána pedig évtizedeken keresztül élvezheti az alacsonyabb havi fűtés és áramszámlák előnyét. Nem mindegy, hogy milyen mértékű megtakarítást érhet majd el az elkövetkező 20-40 év minden egyes hónapjában.

A különböző rendszerek közötti választáskor nem érdemes pusztán az árnak túlzott jelentőséget adni. Azért, mert az alacsonyabb ár alacsonyabb minőséget is jelent. Ez pedig kisebb megtakarítást biztosít az elkövetkező évtizedekben. A kiválasztott hőszigetelő rendszer árát mindig a hőszigetelő képességével, és a vele évtizedeken át elérhető energiamegtakarítással együtt értékelje.

Melyek a homlokzati hőszigetelő rendszer választás legfontosabb kérdései?

Hogyan válasszon homlokzati hőszigetelő rendszert új építéshez és utólagos szigeteléshez. Összefoglaltuk Önnek a rezsicsökkentő hőszigetelés legfontosabb megválaszolandó kérdéseit.

Milyen kérdéseket válaszoljon meg, mielőtt megvásárolja a hőszigetelő rendszert?

1. Milyen mértékű megtakarítást szeretne?

  • Télen a fűtési költségekben és
  • nyáron a légkondicionálás árában

2. Mi az Ön számára legfontosabb szempont a hőszigetelő rendszerek közötti választáskor?

  • Például: A várhatóan a legjobb hőszigetelést szeretném a homlokzatra az elkövetkező évtizedekre?
  • Vagy a várhatóan legoptimálisabb ár/érték arányú szigetelést szeretném.
  • A hőszigetelés mellett fontos a hangszigetelés is, mert forgalmas út mellett lakom, és nagy az utcáról beszűrődő zaj.
  • Szeretném megismerni a lehetőségeket, és ezekből választok majd.

3. Van valamilyen különleges szempont a választáskor?

  • Például asztmás vagy valamilyen más légúti allergiával küzdő van a családban?
  • Ha igen, akkor érdemes jobb páraáteresztő képességű kőzetgyapot vagy üveggyapot szigetelést választani a homlokzatra.

4. Milyen falazóanyagból épült a fal?

  • Ez azért fontos, mert például vályogfalat „csak” jó páraáteresztő képességű hőszigetelő anyaggal célszerű szigetelni. Ezért szigetelheti a homlokzatot kőzetgyapottal vagy üveggyapottal. Polisztirollal azonban nem célszerű.
  • A téglából, mészhomok téglából, tufából, szilikátból, kohósalak blokkból, gázbetonból, vasbetonból épült falakat azonban bátran szigetelheti polisztirollal, kőzetgyapottal és üveggyapottal is.

5. Ha az előbbiek miatti kizáró ok nem indokolja, akkor ragaszkodik valamelyik homlokzati hőszigetelő anyaghoz?

  • Kőzetgyapot
  • Polisztirol vagy inkább hungarocell vagy nikecell néven ismeri
  • Üveggyapot
  • Poliuretán, amely a XXI. század egyre kedveltebb hőszigetelője lesz. Különösen akkor, ha még tovább emelkedik az energiahordozók ára.

6. Van kedvelt márkája a kiválasztott hőszigetelő anyagon belül?

7. Milyen vastag legyen a homlokzati hőszigetelés?

  • Már figyelembe véve a korábbi kérdésekre adott válaszokat is.

8. Hány m2 a homlokzaton szigetelendő falfelület?

9. A homlokzati szigeteléssel együtt a lábazatot is szigetelni kell. A lábazat vízálló hőszigeteléséhez az XPS extrudált polisztirol vagy inkább a formahabosított expandált polisztirol szigetelést választja?

  • Figyelve arra, hogy a falszerkezet együttes hőszigetelése a lábazaton és a homlokzaton is lehetőleg egyforma legyen a hőhíd elkerüléséért.
  • És lehetőleg a lábazati szigetelés falsíkja ne legyen kintebb a homlokzati szigetelésnél. Ha pedig mégis olyan megoldásra van szükség a lábazat megfelelő víz és hőszigeteléséhez, hogy a lábazat síkja kintebbb van, akkor megakadályozzák a homlokzatról lecseppenő esővíz lábazatba jutását.

10. Kiegészítőket is választ a homlokzat és lábazat szigeteléséhez?

  • A homlokzati hőszigeteléshez ragasztót, kezdősínt, hálós élvédőt, beütő dübelt, üvegszövethálót, alapvakolatot és színező vakolatot.
  • A lábazat szigeteléséhez ragasztót, lábazati vakolatot.

11. A lábazat és a homlokzat szigetelését ki fogja elvégezni?

  • Talált már kivitelező szakembert a munkára?
  • Saját maga fogja megcsinálni a hőszigetelést?

Ha ezekre a kérdésekre válaszolt, akkor már sokkal könnyebb lesz kiválasztani az Önnek legjobb lábazati és homlokzati hőszigetelő rendszert.

Nézze meg az utólagos homlokzati hőszigetelés menetét a Baumit hőszigetelő rendszerrel:

Hogyan válasszon homlokzati hőszigetelő rendszert?

 hőszigetelés? A fűtés költségéből mennyit szeretne megtakarítani? Ennek eléréséhez melyik homlokzati hőszigetelés lesz a családjának legjobb, energiakarékos hőszigetelés?

Hogyan válasszon hőszigetelő rendszert?Ha még nem választott a hőszigetelő rendszerek közül, akkor töltse ki a Hogyan válasszon hőszigetelő rendszert családi házára kérdőívét!

A rezsicsökkentés csökkentése ellen melyik hőszigetelő rendszer lesz a legjobb Önöknek a következő 30-40 év fűtési költségének kívánt mértékű lefaragásához?

  • Ha nem hőszigetelő rendszerekkel foglalkozó szakember, akkor a választásban tud segíteni egy tapasztalt szakember. Segítünk az Önnek legfontosabb szempont szerint választani.
  • A kérdések megválaszolása segíteni fog a hőszigetelő rendszerek közötti választásban.
  • 42 éves tapasztalattal állítottuk Önnek össze családi háza legjobb homlokzati szigetelésének kiválasztásához.
  • A hétszeres gázáremelés ellen melyik vastagság lesz a legjobb homlokzatára?

Hőszigetelés kalkulátor családi háza hőszigeteléséhez

  1. Milyen mértékű megtakarítást szeretne elérni a téli fűtési és a nyári klimatizálási költsége csökkentésében?
  2. A homlokzati hőszigetelő rendszerek közül melyiket választja?
  3. Milyen vastagságban?
  4. Hány négyzetméter falfelületet szigetel?
  5. Milyen színt választ a színező vakolatok közül?
  6. A kiegészítők közül melyikre van szüksége?
  7. Hány cm vastag legyen a lábazati szigetelés?
  8. És hány négyzetméter?

Vagy a hőszigetelés kalkulátor helyett körültekintően, az egyes hőszigetelő rendszerek előnyeit pontosan megismerve választana a rendszerek között?

A homlokzati vakolat színmintáit megnézve választana a színminták között?

  • További kérdése van otthona hőszigetelésével kapcsolatban?

Tudta, hogy a meleg közel harmada a falakon át szökik el otthonából?

baumit homlokzati hőszigetelő rendszer promóció 2024Homlokzati fala szigetelésével zárja be a meleget családi házába. Hőszigeteljen, játsszon és nyerjen!

Rezsicsökkentő hőszigeteléséhez vásároljon Baumit hőszigetelő rendszert, és nyerjen négyszeresen:

  1. Akár 30-40%-kal csökkentheti fűtési költségeit. És nyáron lefaraghatja a klímatizálás árát. Szakértő munkatársunk segít az Önnek legjobb hőszigetelő rendszer kiválasztásában.
  2. Bármi gond lesz a homlokzattal, az a Baumit gondja. 25+5 év hőszigetelő rendszer garanciát kap a Baumittól. Mit jelent ez?
  3. 60.000 forintos MediaMarkt ajándékkártya is az Öné lesz. Ha legalább 100 m2 Baumit hőszigetelő rendszert vásárol, és a számlával regisztrál a Baumit honlapján.
  4. Visszanyerheti homlokzati hőszigetelése árát. A promóció végén, ha Ön lesz a szerencsés nyertes, akkor visszakapja hőszigetelő rendszere árát, maximum 2.500.000 Ft értékben.

baumit hőszigetelő rendszer akció 2024Hőszigeteljen, játsszon és nyerjen négyszeresen.

A Baumit hőszigetelő rendszer promóció időtartama: 2024. március 1-től november 30-ig tart.

A promóció részletes szabályairól érdeklődjön tanácsadó munkatársunktól a +36-26-375-171-es számon munkaidőben.

Válassza ki az Önnek legjobb Baumit hőszigetelő rendszert

A Baumit melyik hőszigetelő rendszere milyen vastagságban lesz a legjobb családi házára?

Válassza ki az Önnek legjobb hőszigetelő rendszert választást segítő kérdőíve megválaszolásával, vagy kérje hőszigetelésben jártas szakértő munkatársunk segítségét a +36-26-375-171-es telefonszámon munkaidőben.

  • Mennyivel szeretné lefaragni családi háza téli fűtési és nyári klimatizálási költségét az elkövetkező évtizedekben?

Szívesen venné 42 év építőanyag kereskedési tapasztalatát a hőszigetelő rendszerek közötti választáskor?

Hívja hőszigetelésben járatos tanácsadó munkatársunkat a (+36-26) 375-171-es számon!

  • A rezsicsökkentés csökkentése ellen otthona körültekintő hőszigetelésével segítünk Önnek megtakarítani a fűtés költségének jelentős részét.
  • Rezsiköltsége lefaragásáért segítünk az Önnek megfelelő hőszigetelő rendszer kiválasztásában és a hőszigetelés vastagságának meghatározásában. Legyen szép a napja és mosolygós az arca a gázszámlák fizetésének napján! Évtizedeken át
    
Dalos Építőanyag a médiában: